تبلیغات
راز سینما - محسن امیریوسفی: «آشغالهای دوست داشتنی» منعی برای حضور در جشنواره ندارد
«آشغال های دوست داشتنی» برای سومین بار متقاضی حضور در جشنواره فجر شد.
محسن امیریوسفی این بار متقاضی نمایش فیلمش در بخش هنر و تجربه جشنواره است. با این وجود، در چند روز گذشته خبرگزاری فارس در خبری «آشغال های دوست داشتنی» را اولین حذف شده جشنواره سی و چهارم دانست و نوشت: «این فیلم به علت نمایش برای هئیت انتخاب جشنواره سی و دوم، نمی تواند در این جشنواره حضور داشته باشد.»دبیرخانه جشنواره قوانین را تکرار کرد

سیمون سیمونیان، مدیر دبیرخانه جشنواره سی و چهارم فیلم فجر بدون اشاره به فیلم خاصی تنها به ذکر کلی قوانین جشنواره امسال پرداخت و گفت: فیلم هایی که در سال های گذشته توسط هیئت انتخاب بازبینی شده و پذیرفته نشده اند یا فاقد پروانه ساخت و نمایش یا هر گونه منافات با مقررات و ضوابط سازمان سینمایی هستند، از سوی دبیرخانه به هیئت انتخاب ارائه نخواهند شد.

اعضای هیئت انتخاب جشنواره سی و دوم: «آشغال های دوست داشتنی» را ندیدیم.

ابراهیم داروغه زاده، مجیدرضا بالا، داریوش فرهنگ، حسین کرمی، محمد حسین لطیفی، علی معلم و مازیار میری اعضای هیئت انتخاب جشنواره سی و دوم بودند که همان زمان اعلام کردند «آشغال های دوست داشتنی» برای آن ها به نمایش درنیامده.

با این وجود، بار دیگر با دو نفر از اعضای هیئت انتخاب آن دوره گفت و گو کردیم. ابراهیم داروغه زاده اعلام کرد: فیلم محسن امیریوسفی را ندیده و در آن دوره «آشغال های دوست داشتنی» برای هیئت انتخاب به نمایش درنیامد. مازیار میری هم اعلام کرد این فیلم را در دوره ای که عضور هیئت انتخاب بوده ندیده است.
ای کاش هیئت انتخاب فیلم ام را تماشا کنند

محسن امیریوسفی کارگردان «آشغال های دوست داشتنی» هم به خبر حذف فیلمش واکنش نشان داد و گفت: من فرم جشنواره را پر کردم و نسخه فیلمم را هم تحویل داده ام و دیگر باقی مسائل را دارم از رسانه ها می شنوم.

امیریوسفی ادامه داد: من دو سال قبل در جشنواره سی و دوم متقاضی حضور در جشنواره بودم که آقای رضاداد، دبیر جشنواره فیلم را نگه داشتند و برای هیئت انتخاب نمایش ندادند.

سال گذشته هم برای جشنواره سی و سوم باز هم فرم شرکت در جشنواره را پر کردم اما این بار دبیرخانه اصلا نسخه فیلم ام را تحویل نگرفت.

در نتیحه در هیچ دوره ای «آشغال های دوست داشتنی» برای هیئت های انتخاب به نمایش در نیامده است و به همین دلیل بر خلاف اخبار رسانه ها منعی برای حضور در جشنواره امسال ندارد. ای کاش برای یک بار هم که شده هیئت انتخاب فیلم ام را تماشا می کرد تا تکلیفم روشن شود.


تاریخ : جمعه 27 آذر 1394 | 01:36 ب.ظ | نویسنده : راز موزیک | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • زمین شناسی