تبلیغات
راز سینما - 40 فیلم توسط هیات انتخاب فجر بازبینی شدند/ «آبنبات چوبی» ، «مالاریا» و «خشکسالی دروغ» به جشنواره رسیدند
کار هیات انتخاب مسابقه سینمای ایران همزمان با آغاز ماه ربیع الاول (22 آذرماه) آغاز شد و تاکنون بیش از 40 فیلم توسط هیات انتخاب سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر دیده شده است.

هیات انتخاب سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر کار خود را از یکشنبه (22 آذرماه) در موزه سینما آغاز کرده است و تاکنون بیش از 40 فیلم از فیلم‌های سینمایی ارایه شده به دفتر جشنواره را بازبینی کرده است. در این دوره از جلسات هیات انتخاب برخلاف سنوات گذشته معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی (حبیب ایل بیگی) حضور ندارد و همین امر سبب می‌شود تا زمان بیشتری نسبت به سنوات گذشته برای اعلام لیست نهایی هیات انتخاب نیاز داشته باشد، زیرا فیلم‌ها پس از اعلام نظر هیات انتخاب باید توسط معاونت نظارت و ارزشیابی بازبینی و  شورای پروانه نمایش دیده شود و در نهایت پروانه نمایش موقت فیلم ها برای اکران در جشنواره فیلم فجر صادر شود.

براساس پیگیری ها فیلم های مختلف که در فصل بهار و تابستان جلوی دوربین رفتند و مراحل فنی را سپری کردند در اختیار هیات انتخاب قرار گرفته و در میان فیلم ها می توان نام «مالاریا» (پرویز شهبازی) ، «آبنبات چوبی» (محمدحسین فرح بخش)، «سینما نیمکت» (محمد رحمانیان) و «خشکسالی و دروغ» (پدرام علیزاده) اشاره کرد که در بخش مسابقه سینمای ایران جای گرفتند. همچنان کار هیات انتخاب در حال انجام است و با توجه به وضعیت فنی فیلم ها به مراتب در روزهای آتی کار هیات انتخاب فشرده تر خواهد بود.

بنابراین گزارش، در سی و چهارمین دوره از جشنواره فیلم فجر دبیر جشنواره محمد حیدری تصمیم گرفت تا اسامی هیات انتخاب به صورت رسمی اعلام نشود و گمانه زنی ها در این خصوص از سوی رسانه ها و اعلام غیررسمی اعضای هیات انتخاب صورت گرفته است. برخی موافق این ایده و برخی به شدت مخالف این نظر دبیر جشنواره فیلم فجر بودند اما به نظر می رسد دبیر جشنواره از رسانه ای نکردن اسامی هیات انتخاب قصد دارد تا حق وتو برای خود به عنوان عالی رین مقام جشنواره فیلم فجر در نظر بگیرد.تاریخ : چهارشنبه 2 دی 1394 | 04:34 ب.ظ | نویسنده : راز موزیک | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • زمین شناسی